• 30.9.

• V piatok 30.9. sa ročníky 7.+8.+9. zúčastnia na festivale v Bratislave: "Noc výskumníkov". Odchod autobusu 7,30 h od školy, približný návrat o 15,00 h. Podrobnejšie informácie podajú triedni cez edupage.

• Erasmus projekt

• V rámci realizácie Erasmus projektu, so zameraním na spoznávanie hradov a zámkov, plánujeme na jar 2023 organizovať výmenné pobyty so školami v Čechách a to v Karvinej a Neplachoviciach. Na projekte v minulom škol. roku pracovali žiaci terajšieho 5. a 6. ročníka - pre nich je spustené prihlasovanie, v rámci ktorého zisťujeme záujem detí o vycestovanie na pobyty, ktoré je spojené i s následným ubytovaním žiakov z českých škôl. Naši žiaci vycestujú do tej školy, z ktorej žiaka ubytujú. príp. do oboch, ak ubytujú dvoch.

Prosíme obratom o vyjadrenie cez "Prihlasovanie"

• Ponuka krúžkov

• Vážení rodičia, milí žiaci- nižšie je prehľad krúžkov, ktoré ponúka naša škola pre tento školský rok. Žiaci sa môžu prihlásiť do vybraného krúžku u jeho vedúceho a to do 23.9.

Činnosť krúžkov je financovaná zo "vzdelávacích poukazov", preto ďakujeme všetkým, ktorí svoj poukaz odovzdali v našej škole.

• Školský e-shop

• Naša škola má vlastnú kolekciu oblečenia. O jej podobe pomohli rozhodnúť sami žiaci. Aktuálne je možné si nejaký kúsok zaobstarať v našom e-shope- tu: https://www.kraloveskoly.cz/doresany/    Objednávanie je už spustené a bude možné až do 30.9. Nasledujúci deň sa eshop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Pribudli nové kúsky i farby- neváhajte preto a zadovážte si ten svoj kúsok zo školskej kolekcie.

• Športový deň

• V piatok 16.9. máme naplánovaný "Športový deň". Žiaci 1.st. budú končiť po 4.hodine a žiaci 2.st. po 5.hodine. ŠKD funguje normálne.

V prípade zlého počasia budeme realizovať aktivity vnútri... budeme mať teoretickú časť účelového cvičenia. Športový deň by sme presunuli na budúci týždeň- ak sa bude dať tak na pondelok 19.9.

• Školské oblečenie

• V minulom šk.roku sme po prvýkrát vytvorili ponuku školského oblečenia s logom školy, ktoré v hlasovaní vybrali samotní žiaci. Prvé kúsky už máme. Ak budete mať o oblečenie záujem, internetový obchod otvoríme znova v polovici septembra- budeme vás o tom informovať. ....nový album Školské oblečenie.

• Rodičovské združenie

• Milí rodičia, pozývame vás na plenárnu schôdzu Rodičovského združenia, ktoré sa uskutoční v stredu 14.9.2022 o 16,30 hod. v škol.jedálni. Súčasťou programu bude schvaľovanie príspevku RZ a rozpočtu na šk.rok 2022 / 23.

Po spoločnej časti budú nasledovať triedne schôdzky.

Tešíme sa na stretnutie.