• Erasmus u nás

• V týždni 27.-31.3. sme privítali u nás žiakov z Karvinej a Neplachovíc. Počas týždňa spoznali Bratislavu, Trnavu, Červený Kameň i Modru a veríme, že sa im program páčil. Srdečné poďakovanie patrí všetkým rodinám, ktorí deti u seba ubytovali a vzorne sa o ne starali a tiež vedúcej projektu p.u. Pokornej. Už sa tešíme na poslednú mobilitu do Neplachovíc.

• Dotácia na obedy

• Od 1. mája 2023 bude obnovená dotácia na stravu poskytovaná na VŠETKY deti, ktoré navštevujú základnú školu + na predškolákov v MŠ (AJ S DAŇOVÝM BONUSOM A AJ BEZ DAŇOVÉHO BONUSU). Žiakom rozdáme nové "Prihlášky na stravovanie"-prosíme vypísať a obratom poslať späť do školy.

V prípade, ak rodič dieťaťa nedoručí prihlášku na stravovanie zariadeniu školského stravovania včas(do 15.04.2023 ), na dieťa nebude možné poskytovať dotáciu na stravu -až od septembra.  Poplatok 5,- € za réžiu zostáva. V tomto škol. roku už nebudeme vytvárať nové platobné predpisy, ale môžete si zrušiť poslednú májovú platbu. Ak tak aj neurobíte, bude vám v júni vyrátaný a vrátený preplatok.

Dotácia na stravu sa neposkytuje : ak sa žiak nezúčastnil vyučovania,  ak žiak neodobral obed

Žiadame zákonných zástupcov dieťaťa, ktorých dieťa vyžaduje OSOBITNÉ stravovanie, aby vyplnili prihlášku a pridali aj DOKLAD, ktorý podľa posúdenia ošetrujúceho lekára so špecializáciou v príslušnom špecializačnom odbore určil diagnózu, ktorá si vyžaduje osobitné stravovanie. (túto prihlášku dostanete od triedneho učiteľa len na VYŽIADANIE)

• Zápis do 1.ročníka

• v našej škole prebehne v piatok 14.4.2023 od 14,00 - 19,00 hod.  Prihlášku je potrebné si podať pred týmto dátumom a to elektronicky na stránke školy (viď obrázok). Po vyplnení prihlášky si zarezervujte čas, kedy prídete (viď obrázok). Vytvorenie časového harmonogramu vám zaručí, že nebudete zbytočne čakať.. Na zápis si prineste rodný list dieťaťa a 15€ zápisné.

• T-9 2023

• V stredu 22.3.2023 sa uskutoční celoslovenské testovanie deviatakov (podľa priloženého harmonogramu). Z organizačných dôvodov budú mať v tento deň žiači ročníkov 5.-8. riaditeľské voľno.

Vyučovanie na 1.stupni bude podľa rozvrhu a aj ŠKD pôjde v bežnom režime.

• Erasmus mobilita

• V dňoch 5.3.-10.3.2023 sa vybraní žiaci 5.,6. a 9.r. zúčastnia výmenného pobytu v rámci projektu Erasmus+. Cieľom cesty je mesto Karviná. Žiaci strávia týždeň spoznávaním historických pamiatok a zaujímavých miest Karvinej a okolia.