• AKTUALITY

• Prevádzka materskej školy

• 10.12.2021 12:11
          • Vianočné prázdniny v našej materskej školy na základe rozhodnutia zriaďovateľa začnú dňom 20.12.2021 a prevádzka bude obnovená v pondelok 10.1.2022.

Prajeme Vám šťastné, pokojné a hlavne zdravé prežitie vianočných sviatkov a budeme sa na Vás tešiť v Novom roku 2022.

P. zástupkyňa  a kolektív MŠ Dolné Orešany

• POZOR !!!

• 09.12.2021 10:59
          • Vážení rodičia,

prosíme Vás o dodržiavania pokynov pre návštevníkov a vstup osôb do priestorov MŠ vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu a vyhlásenie núdzového stavu.

→ do materskej školy vstupuje s dieťaťom len jeden zákonný zástupca (ráno aj popoludní),

→ v priestoroch MŠ sa rodičia detí zdržiavajú len na nevyhnutný čas – maximálne 10 minút v obmedzenom počte najviac 2 rodičia v šatni príslušnej triedy,

→ v priestoroch MŠ nezabúdajte na prekrytie horných dýchacích ciest (respirátor nie rúško !!! ).
          • Informácie k nástupu detí triedy B po karanténe

• 29.11.2021 13:27
          • Vážení rodičia detí z triedy B, dňom 6.12.2021 sa končí karanténa v tejto triede. Ak Vaše dieťa neprejavuje príznaky žiadneho respiračného ochorenia, môže v pondelok 6.12.2021 nastúpiť do MŠ. Samozrejme s poslaným alebo vyplneným Vyhlásením o bezpríznakovosti.

Karanténu je možné ukončiť po 7 dňoch od posledného kontaktu s osobou pozitívnou na ochorenie COVID-19 t.j. ak:

- výsledok PCR testu vykonaného najskôr v 5. deň od posledného kontaktu s pozitívnou osobou je negatívny. - u osoby v karanténe nevyskytuje ani jeden z klinických príznakov ochorenia.

Chceme apelovať na všetkých rodičov, aby zvážili v akom zdravotnom stave privedú svoje dieťa do MŠ, nakoľko sa sprísni aj ranný filter v triedach.

Chceme tým predísť šíreniu respiračných ochorení a prípadnému zatvoreniu MŠ.

• Karanténa detí triedy B

• 24.11.2021 16:53
          • Oznamujeme zákonným zástupcom, že s platnosťou od 25.11.2021 (štvrtok), sú deti triedy B v karanténe. Výchova a vzdelávanie pre deti bude od 6.12. 2021 (pondelok). Dôvodom je  výskyt ochorenia COVID-19 u dieťaťa triedy B.
            Prevádzka triedy A funguje v bežnom režime.

Žiadame zákonných zástupcov, aby počas trvania karanténnych opatrení sledovali zdravotný stav svojich detí, informácie týkajúce sa zhoršenia ich zdravotného stavu telefonicky konzultovali s obvodným pediatrom a informovali triedneho učiteľa.

• Poďakovanie za prednášku

• 18.11.2021 10:02
          • Chceme sa čo najsrdečnejšie poďakovať Ing. Marekovi Dobšovičovi, ktorý pre deti našej materskej školy  urobil dňa 16.11. 2021 veľmi zaujímavú prednášku o maliarstve. Mohli vidieť ukážky rôznych umeleckých diel a sami si vyskúšať tvorbu obrazu.

Ešte raz ďakujeme.

Viac fotografií nájdete v galérii.