• AKTUALITY

• Vyhlásenie o bezinfekčnosti

• 16.03.2021 09:30
          • Vážení rodičia... nakoľko podmienkou vstupu dieťaťa do MŠ je negatívny výsledok COVID testu nie starší ako sedem dní je potrebné každý víkend opätovne vyplniť elektronické vyhlásenie o bezinfekčnosti a predložiť výsledok testu z tohto víkendu, ktorý je možné vložiť priamo do vyhlásenia príp. ho fyzicky ukázať v pondelok ráno pri vstupe do škôlky... a to bez ohľadu na to, či vaše dieťa v uplynulom týždni do MŠ chodilo, alebo nie.
          • Jarné upratovanie areálu MŠ

• 09.03.2021 10:45
          • Vyšlo prvé slniečko a my sme začali s jarným upratovaním areálu materskej školy. Pohrabali sme lístie, vyčistili skalku aj trávnaté plochy. No vyzbierali sme aj plastové fľaše,  obaly z čipsov...
            Nech sa na jar cítime vonku dobre!

• Ponožková výzva v MŠ

• 08.03.2021 12:30
          • PONOŽKOVÁ VÝZVA
            Milí rodičia, 21.marca je Svetový deň Downovho syndrómu a prebieha počas neho „ponožková výzva“.
            V tento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky.
            Tejto výzvy by sme sa chceli zúčastniť aj my s našimi škôlkarmi.
            Preto Vás chceme poprosiť, aby ste im vo štvrtok 11. 3. 2021 (21.3. padá na nedeľu) obuli dve rôzne ponožky.

Naučme aj takýmto spôsobom naše deti byť solidárnymi, rešpektovať a prijať takúto „inakosť“.

• Návrat detí do MŠ od 8.3. 2021

• 08.03.2021 06:22
          • Oznamujeme rodičom, že na základe rozhodnutia zriaďovateľa obce Dolné Orešany bude od pondelka 8. marca 2021 opäť obnovená prevádzka  materskej školy pri ZŠ s MŠ Dolné Orešany pre všetky deti.
            MŠ je v prevádzke od 6:30 do 16:30 hod.
            Pred vstupom do budovy školy je nutné odovzdať Vyhlásenie rodiča o bezinfekčnosti s prílohou negatívneho výsledku testu zák. zástupcu. Negatívny test stačí predložiť príslušnej učiteľke na triede. Vyhlásenie môžete odovzdať elektronicky prípadne v printovej podobe. Tlačivo v printovej podobe vypíšete výhradne pred vstupom do budovy školy (tlačivo neposkytujeme). V prípade neodovzdania tlačiva- vyhlásenie o bezinfekčnosti, nepredloženia neg. testu zák. zástupcu nie staršieho ako 7 dní dieťa nebude prevzaté !!!

Upozorňujeme, že všetky deti sú k 8.3. 2021 automaticky prihlásené na stravu a teda v prípade, že vaše dieťa nebude navštevovať MŠ od pondelka 8.3. 2021 je nutné si ho odhlásiť zo stravy cez edupage prípadne telefonicky u vedúcej školskej jedálne!!!

• Prieskum záujmu o MŠ od 8.3. 2021

• 02.03.2021 09:46
          • Žiadame zákonných zástupcov detí, aby vyjadrili svoj záujem/nezáujem o umiestnenie svojho dieťaťa v MŠ od 8.3. 2021 najneskôr do štvrtka 4.3. 2021 prostredníctvom edupage. Zároveň vás upozorňujeme, že podmienkou nástupu dieťaťa do MŠ je preukázanie oboch rodičov potvrdením od zamestnávateľa, že pracujú v kritickej infraštruktúre, prípadne povaha práce neumožňuje vykonávať ju z domácnosti. V prípade nástupu detí do škôlky je povinné odovzdanie čestného vyhlásenia a 1 z rodičov sa preukáže negatívnym výsledkom testu nie starším ako 7 dní alebo výnimkou z testovania. Vyjadrenia poslané po uvedenom termíne nebudú akceptované, nakoľko prípadnú prevádzku je potrebné vopred organizačne zabezpečiť. Ak sa zákonný zástupca nevyjadrí v termíne, budeme to považovať za nezáujem o prevádzku.