• AKTUALITY

• Školský celodenný výlet

• 03.06.2022 14:01
          • HROMADNÝ INFORMOVANÝ SÚHLAS

V zmysle 28 ods.16 zákona č.245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský  zákon ( o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov ZŠ s MŠ Dolné Orešany 209 –úsek MŠ na základe plánu práce školy organizuje

Školský celodenný výlet

Dátum realizácie výletu:  08.06. 2022 od 8,45hod- do14,30 hod/ všetky triedy/

Miesto realizácie: MiniFARMA Lubina

Výlet zabezpečuje : Zástupkyňa Radoslava Mičeková

Spôsob prepravy: autobusom

Zabezpečenie stravy a pitného režimu: Obed zabezpečuje Tábor Podvišňové. Zákonný zástupca dieťaťa zabezpečí pitný režim. Desiatu, olovrant zabezpečí školská jedáleň. V deň výletu sú všetky deti odhlásené  z obedov v materskej škole.

Program: Prehliadka mini ZOO, hry na ihrisku.

Cieľ:

• spoznávanie prírody, domácich a exotických zvierat
            • osvojenie si spoločenského správania
            • rozvoj súdržnosti v kolektíve s inými deťmi a s dospelými

Riziká spojené účasťou na výlete:

• Strata osobných vecí
            • Úraz, poštipnutie hmyzom, úpal, prechladnutie
            • Nevoľnosť v autobuse

Vzhľadom na uvedené riziká je zákonný zástupca dieťaťa povinný :

• Zabezpečiť pre dieťa vhodný odev a obuv /pršiplášť, krém na opaľovanie, pokrývka hlavy/
            • Osobné veci dieťaťu označiť menom
            • Zbaliť veci do osobného ruksačika dieťaťa- náhradné podpísané veci, pitný režim
            • Ak je dieťaťu nevoľno zabezpečiť kinedríl
            •  pred výletom podpísať čestné prehlásenia ,že sa jeho dieťa pod vedením pedagogického dozoru môže zúčastniť celodenného výletu na minifarmu Lubina

Postup pri úraze alebo iných komplikáciách:

V prípade úrazu dieťaťa mu bude okamžite privolaná lekárska pomoc a zároveň bude kontaktovaný zákonný zástupca dieťaťa. / na výlet pedagogický dozor berie aj kópie preukazov poistencov všetkých detí/

Vyjadrenie zákonného zástupcu: Som si vedomý/-á právnej zodpovednosti za dieťa a dobrovoľne som sa rozhodol/-a, aby sa môj syn/dcéra zúčastnil/a celodenného výletu organizovaného MŠ Dolné Orešany 209, dňa 08.06 2022 na Minifarmu Lubina. Potvrdzujem, že som bol/a oboznámený/á s obsahom informovaného súhlasu.

• Záujem o prevádzku počas letných prázdnin

• 01.06.2022 10:07
          • Žiadame zákonných zástupcov detí, aby vyjadrili svoj záujem/nezáujem o umiestnenie svojho dieťaťa v MŠ Dolné Orešany v mesiaci júl 2022 t.j. 1.7.- 15.7. 2022.

Vyjadrenie je potrebné napísať na zoznam vo vestibule triedy B najneskôr do 17.6.2022 (piatok). Ak sa zákonný zástupca nevyjadrí v termíne, budeme to považovať za nezáujem o prevádzku v mesiaci júl.

Vyjadrenia po uvedenom termíne nebudú akceptované, nakoľko prípadnú prevádzku je potrebné vopred organizačne zabezpečiť.
          • Bábkové divadlo Slniečko

• 05.05.2022 08:05
          • V pondelok 9.5. 2022 10,30 hod. privítame v našej MŠ Bábkové divadlo Slniečko z Piešťan. Pripravili si pre nás predstavenie pod názvom Mama, oco a ja. Tešíme sa!

• 03.05.2022 09:03
          • Srdečne Vás pozývame v nedeľu 8. mája o 15:00 hod. na slávnostné posedenie pri príležitosti sviatku DEŇ MATIEK.