• Školské noviny

• Jarná aktivita

• 02.05.2023 14:44
        • Pri tejto jarnej aktivite sme si pripomenuli rôzne medzinárodné dni: 1. jarný deň, medzinárodný deň lesov, svetový deň vody a vtáctva.
        • Vo štvrtok, 23. marca, si pre nás pani učiteľka Radvanská pripravila zaujímavú jarnú aktivitu. Cez veľkú prestávku sme mali vonku po ihrisku porozhadzované puzzle. Pančelka dala každej triede vzorovú puzzlu, aby každý vedel, ktoré puzzle má brať (každá trieda mala inú farbu puzzlí zozadu). Naše puzzle boli dosť podobné tým, ktoré mali siedmaci, takže sme si pri konci vymenili asi 5 puzzlí, lebo my sme mali ich a oni mali naše.

Keď sme doskladali všetky puzzle, každá trieda dostala papier, kde bol jeden svetový deň a mali sme si nájsť vonku nejaký prírodný materiál, z ktorého sme potom neskôr mali urobiť tematický obrázok podľa toho, aký svetový deň nám bol pridelený. Na tento obrázok sme mali čas až do poslednej prestávky. Potom si všetky naše umelecké diela prezrela odborná komisia, AKA učitelia a vyhodnotili to. Najkrajší obrázok bol samozrejme náš :-D, ale podľa odbornej komisie to bol obrázok šiestakov a po nich obrázok piatakov.

(Nela Z., 8. ročník)