• Školské noviny

• Sme okresní šampióni v učení cudzích jazykov!

• 20.12.2022 12:22
        • So začiatkom novembra nás potešila skvelá správa – naša trieda 8.r získala prvé miesto v okresnom kole súťaže Jazykový WocaBee šampionát 2022!
        • V úvodnom kole celoslovenského šampionátu dosiahli naši žiaci skvelý výsledok – denný priemer až 959 bodov (tzv. WocaPoints) na jedného žiaka.
          Pre lepšiu predstavu – jedna správna odpoveď pri precvičovaní slovíčok znamená zisk približne 2 body.

Víťazstvo v okresnom kole je pre nás o to cennejšie, že celková účasť v štvrtom ročníku šampionátu dosiahla rekordný počet 47 735 žiakov a študentov z celého Slovenska.
          Spolu s počtom zapojených tried rastie aj kvalita šampionátu – na víťazstvo v každom kole je potrebné viac motivácie a úsilia.

Súťaž Jazykový WocaBee šampionát prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.
          Súťaží sa v inovatívnej online v aplikácii na učenie slovíčok - WocaBee. V súťaži sa nehodnotia konkrétne vedomosti žiakov, ale usilovnosť v precvičovaní (a zároveň učení sa) novej slovnej zásoby.

V okresnom kole naši žiaci získali titul Okresní šampióni.
          Každý žiak obdrží zároveň darček online kurz angličtiny alebo nemčiny v aplikácii pre samoukov LangBee pre seba alebo kamaráta,
          a p.uč Ondrášiková získava užitočnú publikáciu o zodpovednom využívaní technológií Spojení navždy – Ako nestratiť deti v digitálnej dobe od spoločnosti ESET.

Víťazstvo v okresnom kole znamená zároveň postup do krajského kola,  ktoré prebieha od 2.11. do 9.11.2022.

Držme našim žiakom palce, aby boli úspešní aj naďalej a prebojovali sa svojou usilovnosťou až do česko-slovenského finále Jazykového WocaBee šampionátu.

Najväčším víťazstvom pre všetkých je však radosť z učenia a zlepšenie jazykových vedomostí vďaka tejto súťaži.