• Školské noviny

• Turnaj v stolnom tenise

• 20.12.2022 12:14
        • V utorok, 25.10. 2022, sa 5-členná posádka (Sofia J., Nela G., Nela Z, Adriana Š. a pán učiteľ Fusatý) našej základnej školy vybrala na turnaj v stolnom tenise.
        • Ráno sme sa stretli v škole, kde sme v miernom zmätku hľadali školské krikľavožlté dresy, ktoré sme nakoniec našli v skrini u deviatakov. Po nájdení dresov sme čakali na pána učiteľa. Keď prišiel po nás do deviatackej triedy, kde sme čakali, išli sme konečne do Trnavy na turnaj.

Pri nastupovaní do auta tiež nastal mierny zmätok, keďže sme sa tlačili so školskými taškami, lebo nám nikomu nenapadlo si ich dať do kufra. A aby tých zmätkov nebolo málo, po príchode ku Spojenej škole Jána Bottu (čo sú dva areály – Základná škola a športové gymnázium) pán učiteľ nemal kde zaparkovať a ešte sme sa stratili pri hľadaní telocvične.

Po úspešnom nájdení telocvične sme sa najskôr prezliekli do dresov a potom sme si išli zahrať pár pingpongových hier na rozcvičku. Okolo pol 10 sa začal turnaj.

Najskôr sme hrali proti domácej škole Bottovej, s ktorou sme prehrali 1:4 (z piatich zápasov dokázala vyhrať iba Sofia). Potom nasledovali zápasy medzi Spojenou školou Jána Bottu a Základnou školou, Námestie slovenského učeného tovarišstva (alebo tak nejak J). Absolútne netuším, s koľkými vyhratými zápasmi skončila škola Jána Bottu, iba viem, že vyhrali. Nakoniec nasledovali zápasy našej školy proti Základnej škole, Námestie slovenského učeného tovarišstva, ktorý sme, bohužiaľ, tiež prehrali.

Takže nakoniec sme skončili tretí z troch, ale my vôbec nie sme smutné, lebo sme sa vyhli prvým štyrom vyučovacím hodinám :-).

Nelka, 8. ročník