• Školské noviny

• Famózny týždeň v Portugalsku

• 10.05.2022 14:47
        • Kde bolo tam bolo, bol raz jeden nezabudnuteľný týždeň, ktorý sa začal v nedeľu o jednej ráno. Osem detí a dve učiteľky sa viezli v štyroch autách do Bratislavy.
        • Z Bratislavy do Viedne autobusom to bola jedna dĺĺĺha hodina. Ani som si nestihla pospať! Našťastie som si pospala v lietadle z Viedne do Porta, konečne aspoň tri hodiny spánku.

V Porte nás čakali tri nekonečné hodiny čakania na Francúzov. Keď konečne prišli, išlo sa do Cinfãesu. Zase som si pospala, ale len hodinu. V Cinfãese nás už čakali naše ,,nové“ rodiny. Po zvyšok dňa som len oddychovala, pokiaľ sa utekanie po dedine považuje za oddychovanie :-)

V pondelok sme sa do školy dostali autobusom, mali prehliadku mesta (Cinfães, keby to niekomu nedošlo). Na konci dňa som už nevládala ani chodiť.

Na utorok sme potrebovali pevné nervy, išli sme hrať paintball. K tomuto dňu nemám nič iné ako AU!

Viete čo je na Porte lepšie ako portské víno? Pitie portského vína! To však pili (pozn. redaktora: OCHUTNÁVALI), nanešťastie, iba učiteľky. Po víne sme išli na mini plavbu po rieke.

Štvrtok bol taký úžasný, že si ho nepamätám. Ale viem, že pršalo a zmokli sme.

Piatok bola jedna VEĽKÁ ROZLÚČKOVÁ PÁRTY,  niekto si poplakal, niekto sa zasmial. V sobotu sa UŽ  o 8 odchádzalo z Cinfãesu.

Portugalsko, budeš nám všetkým chýbať!

(Andrea, 6. ročník)