• ETwinning

• Vráťme kvety, hmyz a vtáky na náš dvor na Deň Zeme

• 03.07.2019 18:26
        • Tradičný deň plný aktivít na pomoc prírode.
          Projekt podporený Nadáciou Volkswagen Slovakia.
        • Pred začatím samotného projektu sme o všetkých aktivitách informovali žiakov aj rodičov. Každý mohol prispieť nejakým nápadom. Počas samotného projektového dňa sme zrevitalizovali všetky zanedbané kúty v areáli školy, škôlky a bezprostrednom okolí. Tieto miesta sme vyčistili od odpadkov, opravili poškodené drevené lavičky a stolíky, ktoré využívame pri každodennom outdoorovom vyučovaní. Natreli sme zábradlie, vyčistili cestu a chodníky pred školou. Zostrojili sme domčeky pre hmyz a vtáky, aby sme ich prilákali na školský dvor, čím prispievame k ochrane prírody. V nových drevených kvetináčoch a hrantíkoch sme vysadili kvety a kríky, ktoré novému hmyzu a vtákom poskytnú potravu a miesta na hniezdenie. Do činnosti sa zapojili žiaci prvého a druhého stupňa základnej školy a svojou troškou prispeli aj žiaci z materskej školy.

Všetko sme realizovali v spolupráci s Rodičovským združením našej školy.