• ETwinning

• Malí kasteláni

• 04.08.2022 09:33
        • Druh projektu: medzinárodný žiacky projekt
          Realizácia projektu: október 2021 - jún 2022
          Realizátorí: žiaci 4. a 5.roč.
          Vedúce projektu: Mgr. Monika Fusatá, Mgr. Lucia Bališová
        • Projekt Malí kasteláni je realizovaný žiakmi základných škôl z Česka a Slovenska. V rámci projektu budú žiaci vytvárať modely česko-slovenských hradov, hrady budú následne bližšie spoznávať a zoznamovať s nimi projektových partnerov. Projekt je naplánovaný na školský rok 2021/2022. Priebežne budú jednotlivé výstupy zverejňované v TwinSpace a na webových stránkach škôl.

CIELE
          Poznávanie česko-slovenských hradov a zoznamovanie sa s ich históriou, zdokonalenie v oblasti digitálnej gramotnosti, rozvoj kreativity, estetického cítenia a kooperácie, rozvoj kľúčových kompetencií.

PRACOVNÝ POSTUP
          Do projektu sú zapojené 4 školy – 2 z Česka a 2 zo Slovenska. Projekt bude prebiehať od októbra 2021 do júna 2022. Zapojených bude 40 žiakov vo veku 10 - 12 rokov.
          Na október je naplánované predstavenie tímov a logo projektu. V mesiacoch november – máj budú realizované kľúčové aktivity projektu (vytváranie modelov hradov v rôznej podobe), vyhľadávanie informácií o hradoch, predstavovanie hradov projektovým partnerom, preklad textov do anglického jazyka, tvorba spoločnej e-knihy/online nástenky so základnými informáciami o hradoch). V júni prebehne záverečné zhodnotenie projektu.
          Počas realizácie projektu sú naplánované videohovory a chaty medzi žiakmi v prostredí TwinSpace.

OČAKÁVANÉ VÝSLEDKY
          Spracovanie jednotlivých aktivít, ktoré sú zamerané na česko-slovenské hrady. Záverečným výstupom je ekniha/online nástenka, v ktorom budú žiaci zaznamenávať kľúčové informácie získané z jednotlivých aktivít v priebehu projektu