• ETwinning

• Christmas time

• 28.11.2021 17:47
          • Druh projektu: medzinárodný žiacky projekt
            Realizácia projektu: október 2021 - december 2021
            Realizátorí: žiaci 5.roč.
            Vedúci projektu: Mgr. Monika Fusatá
        • Študenti pripravia prezentácie o vianočných tradíciách vo svojej krajine a nahrajú ich do priestoru TwinSpace, aby mohli tradície porovnávať.
          Vyrobia si aj vianočné pohľadnice na papieri, látke atď., a na ich zdobenie použijú rôzne techniky. Každá krajina musí poslať vianočné pohľadnice (počet sa môže líšiť v závislosti od počtu študentov) do každej z ostatných krajín.

CIELE
          - Študenti sa dostanú do kontaktu so zahraničnými tradíciami a budú ich porovnávať
          - Precvičia si angličtinu
          - Naučia sa robiť prezentácie pomocou rôznych aplikácií (power pointy, padlety atď.)
          - Precvičia si výtvarné zručnosti

PRACOVNÝ POSTUP
          Krok 1: pripravte prezentácie (power pointy, loptičky atď.) o vianočných tradíciách v rôznych krajinách.
          Krok 2: pripravte karty a pošlite ich partnerom.
          Krok 3: Každá krajina by mala vytvoriť výstavu vianočných pohľadníc vo svojej škole a umiestniť ju na Twinspace.

OČAKÁVANÉ VÝSLEDKY
          - Študenti sa budú učiť angličtinu motivovanejším spôsobom.
          - Budú v kontakte so študentmi z iných krajín.
          - Porovnajú svoje tradície s tradíciami v iných krajinách.
          - Precvičia si výtvarné zručnosti.