• Hudobný krúžok

• Milí žiaci, rodičia

Hudobný krúžok prebieha na našej škole vo štvrtok.

2019/2020

Tento školský rok funguje u nás spevácky súbor zložený najmä z detí prvého stupňa.

Žiaci piateho ročníka tvoria xylofónový súbor.

Na hudobné nástroje hrajú

flauty: Vanda Zigová, Adelka Skývova

flautičky: Nataška Gergelová, Tánya Śelpoci

akordeón: Nataška Gergelová

klavír: Magdaléna Vavrová

Teším sa záujmu a keďže je záujemcov veľa, rozdelíme sa.

6. vyučovaciu hodinu bude 5. ročník (flauty)

7. vyučovaciu hodinu družinári (1. stupeň) (flauty)

po 7. VH žiaci 4. ročníka (píšťalky, koncovky)

Pred vystúpením spoločné zhrávky. To znamená všetci spoločne pred generálkou

Možností je veľa, závisí od vašej chuti a zanietenosti hrať a cvičiť. Na čom budeme hrať?

Flauty

Na prvý pohľad jednoduchý nástroj, ktorý má rôzne možnosti. Začínajú s ním už detičky v materskej škôlke. Mnohí však netušia, čo sa dá vďaka zobcovej flaute zahrať. Spolu sa naučíme jednoduché piesne na vystúpenia. Šikovní určite veľmi jednoducho pochopia princíp hry a nacvičia si niečo doma, čo v škole doladíme.

Na hru budeme potrebovať flautu zobcovú (cena 7 - 10 eur; Honer, Yamaha, Aulos; čierne alebo biele prevedenie) a flautovú školu - učebnicu: Ladislav Daniel: Flauto Dolce (oranžová).

Píšťalky. koncovky

Krásne ľudové nástroje, ktoré sú ladené v určitej tónine. Ak nad nimi uvažujete, odporúčam ladenie v stupnici D dur. D durové koncovky sú pre deti trochu dlhé. V tom prípade odporúčam koncovku detskú v ladení G dur. Tieto nástroje odporúčam kupovať u výrobcov píšťalok.

Xylofóny

Na našej škole sú dva veľko chromatické trojoktávové xylofóny s krásnym zvukom a 3 malé trojoktávové xylofóny. Že vám tie pojmy nič nehovoria? Nevadí. Bolo by škoda takéto krásne nástroje nevyužiť, takže ak ešte neviete na čom hrať, skúste xylofón.  Hráme na nich na hudobnej 7. ročníka.

Gitara

Ak je niekto šikovný a čo to už vie na gitare hrať, nie je problém základy upevniť na individuálnych hodinách a spestriť život na našej škole. Výzva najmä pre 6. a 7 .ročník, kde nás je na hodine hudobnej výchovy málo a dokážeme sa venovať aj hre na nástroj.

Dúfam, že čoskoro vytvoríme malý dolnoorešanský orchester:-)