• ETwinning

• Vitajte v našom regióne

• 26.03.2018 09:32
        • Druh programu: JA Slovensko - celoslovenská súťaž
          Realizácia: príprava v rámci krúžku Podnikanie v cestonom ruchu I. a súťaž prebehla 22.3.2018
          Vedúci projektu: Mgr. Monika Vranová
          Realizátori: žiaci ôsmeho a deviateho ročníka, na súťaži boli žiaci: Viktória Bendiková, Tatiana Magdolenová, Rudolf Holekši, Šimon Jakubčík
        • JA Vitajte v našom regióne

súťaž tímov realizovaná v rámci Týždňa podnikateľského vzdelávania, pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky.

Cieľom súťaže je podporiť u žiakov schopnosti a zručnosti potrebné pre prípravu prezentácii vlastného regiónu, jeho kultúrnych, historických, prírodných a turistických zaujímavostí. Súťaž je zameraná na zvýšenie záujmu a prilákanie účastníkov cestovného ruchu do prezentovaného regiónu.

Základnou podmienkou je prezentácia vlastnej práce žiakov, ich vlastné propagačné materiály, výsledky prieskumov trhu atď. Prezentácia učí žiakov tomu, ako vyzerá reálny veľtrh, aké sú podmienky na jeho prípravu a  realizáciu, čo všetko musí podnikateľ, alebo organizácia urobiť pre  úspešný marketing a následné prezentácie svojich produktov.

Cieľom je taktiež podporovať a rozvíjať prezentačné a komunikačné zručnosti žiakov, ako aj schopnosť reagovať na otázky návštevníkov veľtrhu.

Termín:  štvrtok 22. marec 2018 od 10.00 – 18.00 h, vyhlásenie víťazov od 17.00 h

Miesto: Avion Shopping Park, Bratislava

Po Vianočných prázdninách sa žiaci z tohto krúžku zúčastnili školského kola súťaže Vitajte v našom regióne. Všetky práce boli veľmi zaujímavé a bolo ťažké vybrať postupujúceho. Nakoniec po dlhom zvažovaní vybrala porota skupinu Pamiatkári v zložení: Šimon Jakubčík, Rudolf Holekši, Viktória Bendiková a Tatiana Magdolenová. Dňa 22.3.2018 sa zúčastnili celoslovenskej prezentačnej súťaže s názvom Vitajte v našom regióne, ktorá sa uskutočnila  v OC v Avione v Bratislave. Súťaž trvala od 10:00 do 17:00. Daná prezentačná súťaž je veľmi náročná či už na prípravu, alebo na obhajobu priamo na súťaži. V rámci celoslovenského kola sa naši žiaci popasovali hlavne so staršími súťažiacimi, keďže sa súťaže zúčastnili LEN 2 základného školy v rámci celého Slovenska, ktoré súťažili proti 35 stredným školám. Zahanbiť sa nedali a porota z nich žasla. Všetci porotcovia sa zhodli, že žiaci našej školy sú výborne pripravení a nie je na nich poznať, že sú ešte len zo základnej školy. Ich vystupovanie bolo výborné a náš región odprezentovali na výbornú. Aj keď sa nám nepodarilo uspieť na prvých troch miestach, napriek tomu sme na nich veľmi hrdí a odnášajú si výbornú skúsenosť. Viac fotiek nájdete vo fotoalbume.