• ETwinning

Realizácia: január 2018 - december 2018
          Vedúci projektu: Mgr. Katarína Radvanská
          Realizátori: všetci žiaci materskej a základnej školy Dolné Orešany
        • Do pilotného ročníka projektu bolo odbornou porotou vybratých 200 škôl. Ambíciou projektu je zaviesť zriadiť zber triedeného odpadu na všetkých materských, základných a stredných školách na Slovensku.

Do každej triedy ZŠ aj MŠ sme získali modrý a žltý smetiak na triedenie papiera a plastov. Smetiaky sú vyrobené z recykovaných zubných kefiek Curaprox. Firma Curaprox je zároveň hlavným partnerom a iniciátorom projektu EkoAlarm.

Súčasťou projektu je aj zber použitých zubných kefiek, ktoré žiaci nosia do nádob na prízemí školy. Kefky potom zašleme spoločnosti Curaprox, ktorá zo 100 kefiek vyrobí nový plastový smetiak a pošle nám ho do školy. Počet prinesených kefiek sa vyhodnocuje na konci mesiaca a víťazná trieda dostane odmenu.

V škole vznikla akčná skupina ôsmakov, ktorá absolvuje pravidelné školenia lektorkou z Inštitútu cirkulárnej ekonomiky. Akčná skupina dohliada na triedenie odpadu v celej škole, zber použitých zubných kefiek a vzdeláva spolužiakov o problematike triedenia odpadov.

Partneri projektu: https://ekoalarm.sk/