• ETwinning

Realizácia: 2018 - 2019
          Vedúci projektu: Mgr. Katarína Radvanská
          realizátori: žiaci 1. a 2. stupňa
        • Vedomostný ostrov je interaktívny kiosk s troma dotykovými obrazovkami a zaujímavým vedomostným obsahom. Cieľom projektu je naučiť žiakov pútavým spôsobom spájať teoretické poznatky s praxou, a pomôcť im pri výbere strednej školy.

Vedomostný ostrov sme získali ako jedna zo 100 prihlásených základných škôl z celého Slovenska. Je umiestnený na prízemí školy a prístupný všetkým žiakom počas prestávok aj vyučovacích hodín prvouky, prírodovedy, techniky a fyziky.

Vedomostný obsah tvoria dve časti. Prvou je špeciálna aplikácia v podobe animovaného ostrova. Ukrýva sa na ňom množstvo vedomostí z oblasti techniky, nemeckého jazyka, ekológie a fyziky vrátane interaktívnych úloh, náučných videí a pokusov, ktoré sa dajú realizovať v škole aj doma. Žiakom pomôže pri ich odhaľovaní zvedavý lemur, ktorý je aj v logu Vedomostných ostrovov. Vďaka veselým vedomostným kvízom si môžu hneď vyskúšať, ako si nové vedomosti osvojili. Rozširujúcu druhú časť vedomostného obsahu tvoria digitálne učebnice – nemecký jazyk, dopravná výchova a fyzika.  Ocenia ich nielen žiaci, ale aj učitelia, ktorí chcú oživiť bežné vyučovanie a vniesť doň hravé prvky a interaktivitu.

Okrem vedomostného obsahu je dôležitou súčasťou Vedomostných ostrovov aj kariérne poradenstvo. Virtuálny kariérny poradca pomôže žiakom zorientovať sa pri výbere strednej školy.

Vedomostný ostrov je prístupný aj online http://www.vedomostne-ostrovy.sk/