• ETwinning

• JA Podnikanie v cestovnom ruchu I.

• 27.09.2017 20:50
        • Druh programu: Vzdelávací program pre žiakov 8 - .9.ročníka
          Realizácia: október 2017 - jún 2018
          Konzultant: Mgr. Monika Vranová

• JA Podnikanie v cestovnom ruchu

je celoročný vzdelávací program (s možnosťou realizácie ako jednoročný alebo dvojročný program) zameraný na tzv. "incomingový" cestovný ruch určený pre vekovú skupinu 14 až 19-ročných žiakov, ktorý:

• orientuje mladých ľudí vo svete cestovného ruchu,
          • motivuje mladých ľudí na zapájanie sa do diania vo svojom okolí,
          • zameriava sa na komunikovanie s ľuďmi, zisťovanie potrieb regiónov a zákazníkov,
          • učí hľadať nové riešenia pre rozvoj podnikania a aktívnu turistiku vo svojom regióne.

Program hravou formou učí žiakov umeniu komunikácie a vnímaniu okolia z pohľadu zahraničných návštevníkov, rozpoznávanie ich záujmov, potrieb a priorít pri návšteve Slovenska. Informácie získavajú na internete, z webových stránok a priamou komunikáciou so študentmi zapojenými do programu kdekoľvek na svete. Spoznávajú tak tradície a záujmy iných kultúr, čo využívajú pri zostavení ponuky pre návštevníkov. Výsledkom práce študentov je zhotovenie vlastného ponukového katalógu, podnikateľského plánu, propagačných materiálov o regióne, či výmenný pobyt pre partnerskú školu. Podnikanie v cestovnom ruchu sa realizuje na Slovensku od roku 2001, Junior Achievement Slovensko, n.o. je jeho odborným garantom.

Dôležitú úlohu v programe majú dobrovoľní konzultanti z podnikateľskej praxe, ktorí navštevujú triedy a pracujú so žiakmi tak, že vnášajú do vyučovacieho procesu praktické pohľady a vlastné skúsenosti z problematiky.

Ciele programu
          • Pochopiť základné princípy podnikania v oblasti cestovného ruchu.
          • Predstaviť oblasť cestovného ruchu ako zdroj možných pracovných príležitostí.
          • Posilniť u mladých ľudí aktívny postoj k vlastnej budúcnosti tým, že im ukáže možnosť samozamestnania v oblasti cestovného ruchu.
          • Podporiť poznanie podnikateľského prostredia z pohľadu poskytovateľa aj prijímateľa služieb.
          • Rozvinúť záujem o poznanie regiónov Slovenska očami návštevníka, a tak posilniť pochopenie významu vysokej kvality poskytovaných služieb.
          • Poskytnúť príležitosti na prezentovanie regiónov Slovenska ako zaujímavých destinácií.
          • Posilniť informovanosť o význame poisťovníctva vo vzťahu k cestovnému ruchu.