• AKTUALITY

• Lucy a Leo v našej škôlke

• 15.02.2024 07:25
          • Pred pár dňami sme Vám avizovali, že sme sa ako jedna z jedenástich vybraných MŠ z celého Slovenska, mali možnosť zapojiť sa do GRANTOVÉHO PROGRAMU LUCY A LEO – PODNIKAVCI ZO ŠKOLKY od spoločnosti Skillfill s.r.o., v spolupráci so Slovak BUsiness Agency a s ministerstvom hospodárstva SR.
            O čom tento projekt je a čo to znamená pre našu MŠ?
            Počas štyroch dní sme sa na intenzívnom vzdelávaní v Liptovskom Jáne oboznámili s metodikou inovatívneho vzdelávacieho programu, prostredníctvom ktorého si deti nenásilne – prežívaním príbehu s dvomi deťmi: s Lucy a Leom, spoločne a postupne cez JA VÝZVU, MY VÝZVU, KREATÍVNU VÝZVU, EMOCIONÁLNU VÝZVU A BÁDATEĽSKÚ VÝZVU osvoja umenie počúvať, získajú prezentačné zručnosti, osvoja si zručnosť riešiť problémy, budú rozvíjať kreatívne myslenie, posilňovať svoje sebavedomie a pozitívne nastavenie, rozvíjať cieľavedomosť, naučia sa porozumieť emóciam a ako získať schopnosť zvládať svoje emócie, osvoja si tímovú prácu, naučia sa pracovať s chybou, podporia bádateľské zručnosti, zlepšia svoje komunikačné schopnosti, naučia sa využívať kreatívne techniky v prospech rozvoja podnikavosti a rozvinú svoje sociálno-emocionálne zručnosti.
            V rámci vzdelávacieho programu získala naša MŠ: bábky Lucy a Leo, metodiku pre učiteľa, motivačné rozprávky ku každej výzve, metodický postup ku každej zručnosti, zásobník aktivít na rozvíjanie podnikateľských zručností a zásobníky pracovných listov pre deti.
            Tešíme sa lebo už 20.2. 2024 Lucy a Leo spolu s úžasnou Lektorkou PaedDr. Lenkou Holíkovou, reálne prídu do našej MŠ a my s hrdosťou budeme môcť začať realizovať pilotný projekt úžasného vzdelávacieho programu.
          • Vianočné vystúpenie

• 05.12.2023 13:29
          • Srdečne Vás všetkých pozývame na vianočné vystúpenie deti MŠ a ZŠ 21. decembra v KD o 16:30.

• 05.12.2023 13:22
          • Mikuláš do materskej školy zavíta 6. 12. 2023.

• Jesenné prázdniny v MŠ

• 25.10.2023 20:25
          • Jesenné prázdniny v MŠ
            So súhlasom zriaďovateľa a z dôvodu nízkeho záujmu o prevádzku MŠ počas jesenných prázdnin bude materská škola zatvorená od 30. 10. do 1.11. 2023. Vidíme sa opäť 2.11. 2023 (štvrtok).