• Prijímanie detí do MŠ

• Užitočné informácie

• Milí rodičia,

niekoľko informácií na začiatok iste neuškodí.

- Zoznam detí podľa tried nájdete na vchodových dverách do každej triedy.

- Materská škola je otvorená od 6:30 do 16:30. Materská škola sa zatvára ráno o 8:00. Prosím dodržujte tieto časy. Deti, ktoré prídu skôr a odídu neskôr sa schádzajú v triede mladšej vekovej skupiny.

- Jedálny lístok zverejňujeme na našej webstránke http://skoladoresany.edupage.org/menu/ (nájdete ho aj na nástenke).

- Každé dieťa má svoju skrinku, do ktorej si ukladá veci a papučky a má v nej mať aj náhradné veci na prezlečenie. Počas zimného obdobia topánky ukladáme pod lavičky, aby sa Vám skrinky zbytočne nešpinili.

- Kvôli bezpečnosti Vašich detí nenechávajte v priestoroch a areáli  MŠ bicykle, odrážadlá,  ani dáždniky.

- Posteľné prádlo sa prevlieka každý mesiac, oprané ho musíte vrátiť do dvoch týždňov v podpísanej igelitke

- Na stránke materskej školy je zverejnený školský poriadok (nájdete ho aj na nástenke vo vestibule) Prečítajte si ho, je tam veľa dôležitých informácií http://skoladoresany.edupage.org/text/?text=text/text15&subpage=1 .

- Zavolajte nám vždy včas, že do materskej školy neprídete (zo stravy sa dá odhlásiť do 14:00 predchádzajúceho dňa). Odhlásiť dieťa môžete aj zápisom do zošita v šatni. Telefónne číslo na odhlasovanie do MŠ je 0948 152 059, telefónne číslo do jedálne je 0901 705 246.

- Stravné aj školné sa platí na účet, plaťte vždy do 15 dňa v mesiaci. Platby musia byť do tejto doby na účte.

- ZRPŠ sa platí dvakrát ročne 10 € triednym učiteľkám.

- Nech Vás nezaskočí množstvo papierov na vyplňovanie a podpis. Niektoré sú tzv. byrokraciou, no napríklad "Splnomocnenie pre preberanie dieťaťa" medzi ne určite nepatrí. Určite si, kto môže pre Vaše dieťa prísť. Na prevzatie svojho dieťaťa môžete splnomocniť aj svoje ďalšie maloleté dieťa , nie však mladšie ako 10 rokov, dieťa nesmú prevziať osoby, ktoré nie sú napísané v splnomocnení, čiže ani cez telefonický kontakt.

- Pri vyzdvihnutí dieťaťa preberá rodič plnú zodpovednosť za dieťa, dieťa sa už nevracia naspäť do triedy.

- Rodič nesmie vojsť do triedy ani sa zdržiavať v kolektíve detí, pretože sa tým porušujú predpisy nariadenia hygieny.

- Do škôlky nedávajte dieťaťu žiadne jedlo. My mu ho nesmieme podať. Môže jesť len to, čo mu pripravia kuchárky, taktiež nesmieme dieťaťu podávať lieky.

- Do kolektívu detí nedávajte ani dieťa s prejavom choroby.

Sledujte nástenky aj našu webstránku. Sú na nej aktualizované akcie pre deti, ktoré pripravujeme aj dôležité informácie pre Vás.

- Fotky z akcií alebo len tak z bežného dňa nájdete tiež na našej webstránke http://skoladoresany.edupage.org/album/

- Pýtajte sa. Telefonicky, osobne. Ak máte problém, preberte ho s nami. Učiteľky aj riaditeľku bude určite zaujímať a budú sa Vám snažiť pomôcť.

- A na záver jedna rokmi overená skúsenosť: Nelúčte sa s deťmi pridlho, verte učiteľkám aj deťom, že to zvládnu. Prvé dni môžete Vášho škôlkara odprevadiť do triedy, no veďte ho k tomu, že od prahu šatne je to jeho nový svet.

Veselý a bezproblémový štart do novej škôlkarskej éry Vám želajú

pani učiteľky