• Školské noviny

• Oslava najdôležitejších žien v našom živote

• 10.05.2022 14:45
        • V nedeľu, 8.5. 2022, sa po dvojročnej pauze konalo už tradičné vystúpenie ku Dňu matiek, ktoré si pre vás pripravili naše deti zo škôlky a školy.
        • Program si nachystali aj starší žiaci alebo inak povedané „tínedžeri“. Ako vždy, program moderovali dvaja deviataci, konkrétne Magda a Dominik. Mladší žiaci si väčšinou pripravili básničky, pesničky, prípadne tančeky. O svoj hlasový rozsah sa okrem mladších žiakov s nami podelili aj piataci a ôsmaci.

Dievčatá z piateho a šiesteho ročníka (plus jedna siedmačka, ktorej identitu neprezradíme) mali nacvičený parádny moderný tanec. Ani chlapci sa nenechali zahanbiť a v rámci hodín telesnej výchovy si pre svoje mamičky nacvičili dve tanečné čísla.

Som rada, že sa konečne konalo niečo takéto, bolo to fajn, užili sme si to a tešíme sa na niečo ďalšie! :D

(Melissa, 7. ročník)

Láska k mame sa dá vyjadriť rôznymi spôsobmi, okrem spevu a tanca napríklad aj milými básničkami:

Básnička o mame

Moja mama sa o mňa  stará,

až pokiaľ nebudem stará.

Má ma veľmi rada,

aj keď sa jej nepáči moja nálada.

Veľmi dobre ma pozná,

nikdy nie je hrozná.

Nemá žiadne chyby,

A ja o nej nemám žiadne pochyby.

(Dominika M., 7. ročník)

Báseň o mame

Mamička je krehká bytosť,

neradím vám ju nahnevať.