• Školské noviny

• Návšteva zo zahraničia

• 05.04.2022 14:26
        • Po nezabudnuteľnom týždni strávenom v Španielsku prišiel rad na nás, aby sme privítali v malebnom Slovensku našich už kamarátov z Francúzska, Portugalska a Španielska.
        • Počas tohto týždňa sme navštívili veľa miest: v pondelok sme boli v Modre, v utorok nás na Červenom Kameni zachytila menšia víchrica, v stredu sme behali po Trnave a hrali online hru "Záhada mocného opasku", štvrtok bol deň v Bratislave a v piatok sme zorganizovali rozlúčkovú párty. Ako si to užili ostatní účastníci, si môžete prečítať nižšie.

Janka M.

Ten úžasný týždeň sa začal už  v nedeľu, keď prišli Francúzi a Portugalci. Ja som síce mala Španielku, ale v ten deň, keď prišli, som sa s nimi spoznala a zistila, aké majú sociálne siete. Bol to naozaj skvelý týždeň plný zábavy  a skvelých zážitkov. Spoznala som naozaj úžasných ľudí.

V pondelok sme boli vo výrobe keramiky, kde sme maľovali keramické výrobky, poobede sme hrali hru človeče nehnevaj sa, v ktorej išlo o to, aby sme sa navzájom spoznávali. Večer prišli dlho očakávaní Španieli.

V utorok sme boli na exkurzii na Červenom kameni, kde sme obdivovali krásu hradu, a tiež sme si boli pozrieť areál Budmerického kaštieľa. Po tomto programe sme mali tvorivé dielne. Ale najlepší program bol po škole, kde sme hrali futbal zo všetkých krajín, ktoré sa tu nachádzali.

V stredu sme obdivovali Západoslovenské múzeum a mesto Trnavu. Hrali sme tu aj hry na spoznávanie Trnavy. Po školskom programe sme boli v nákupnom centre v City Aréne a v kine na filme Uncharted.

Ďalší deň sme navštívili naše hlavné mesto Bratislavu, boli sme v TeamUp, a tiež sme boli po tomto programe v laser aréne, kde sme mali výbornú pizzu.

Piatok sme mali prednášku vo Včelovine, a potom sme si vyrábali sviečky. Po tomto nasledovala malá párty v škole, ktorú sme si naozaj všetci užili. Tancovali sme, mali sme občerstvenie, ukazovali sme tradičné tance. Bol to posledný deň a rozlúčka. V tento deň sme boli u nás do 12:00 večer, počúvali sme pesničky, pozerali filmy a užívali sme si posledný deň s nimi. Nadišiel deň D a rozlúčili sme sa.

Nikolas Č.

V nedeľu som bol nedočkavý, ale zároveň som mal aj stres. Keď prišli, hneď som vedel, že si budem s Lennym rozumieť, a tak to aj bolo. Celý večer sme sa rozprávali.

V pondelok išli do Modry vyrábať z keramiky a napriek tomu, že som sa nezúčastnil, mi Lenny povedal, že to bolo zaujímavé. Keď sa vrátili, mali sme turnaj v človeče nehnevaj sa. Síce som nevyhral, ale veľa sme sa pri tom nasmiali.

V utorok sa išlo na Červený kameň a do Budmeríc okolo zámku. Po tom, ako prišli, mali pre nás učiteľky pripravené tvorivé dielne a každý si mohol vytvoriť, čo chcel.

V stredu bola prehliadka múzea v Trnave, potom nás čakala super hra po celej Trnave. Samozrejme, sme s Lennym vyhrali. Poobedný program bol už na nás, takže sme ich zobrali na bowling. Všetkým sa to páčilo.

Vo štvrtok  sme išli do Bratislavy na Devín, potom sme sa vozili po celej Bratislave vo vláčiku menom Prešporáčik. Keď sme skončili, išlo sa do Team upu.

V posledný deň sme mali obrovskú rozlúčkovú párty kde sme tancovali, jedli koláče a zabávali sa. V sobotu ráno sme ich išli odprevadiť ku škole, rozlúčili sme sa a odišli. Bola to veľmi príjemná a zaujímavá skúsenosť mať doma niekoho cudzieho z inej krajiny, ale určite by som to absolvoval znova.

Martin G.

Týždeň s deťmi z Erasmu bol veľmi zaujímavý. Nebol som s nimi každý deň, ale tie dni, čo som s nimi bol, boli veľmi zaujímavé.

Pondelok som nebol na programe, ale viem, že boli v Modre. Robili nejaké keramické výrobky.

V utorok navštívili hrad Červený kameň, a taktiež Budmerice. Som rád, že som s nimi nebol, pretože ich nakoniec zastihla búrka. Poobede sme mali tvorivé dielne, kde vyrábali rôzne výrobky, ako napríklad korbáče. Dievčatá, ktorým som poskytol príbytok (Jade a Montserat) hovorili, že sa im tento deň špeciálne páčil.

V stredu sme navštívili Trnavu. Počas našej návštevy sme hrali interaktívnu hru po celej Trnave. Všetci boli po tomto dni veľmi unavení. Poobede sme hrali bowling.

Vo štvrtok sme boli v Bratislave a poobede sme boli v laser aréne. Po tomto dni boli ešte viac unavení ako v stredu.

V piatok boli vo včelárstve. Tam som ja nebol, takže nič o tom neviem. Poobede sme mali párty. Všetci sme sa dobre bavili. V celku bol tento týždeň veľmi vyčerpávajúci, ale aj tak som rád, že som sa ho mohol zúčastniť.

Magda V.

Bol to naozaj zaujímavý týždeň. Zažili sme veľa zábavy a spoznala som veľa vtipných a milých ľudí. Bola to naozaj dobrá skúsenosť. Ľudia z Portugalska a Francúzska prišli v nedeľu večer a ľudia zo Španielska prišli v pondelok po našom školskom programe. Každý deň sme prišli do školy a niekto zo Slovenska mal prezentáciu o danom dni. Školský program bol niekedy dobrý a niekedy trocha nudný. Zaujímavejší bol náš pondelkový program po škole, keď sme sa prechádzali po dedine.

Po školskom programe v utorok sme boli na futbalovom ihrisku v Dolných Orešanoch a hrali sme futbal a snažili sa lepšie spoznať. Ostatné dni sme boli na bowlingu, kine, laser aréne a iných veciach.

Piatkový program v škole bol najlepší, malá párty s množstvom tanca a zábavy bola naozaj zaujímavá a myslím, že v piatok sme sa začali najviac rozprávať, takže bolo naozaj smutné, že v sobotu museli ísť domov. Keď odchádzali, veľa ľudí plakalo, pretože sme vedeli, že si budeme chýbať. A mali sme pravdu, veľmi mi chýbajú moji priatelia a všetci ostatní. Nemôžem sa dočkať, až ich znova uvidím.